V akom stave dostanete bicykel

 

Objednal som si bicykel. V akom stave mi príde?

                                                                              

 

Bicykel, ktorý vám od nás v krabici príde, bude kompletne nastavený. Stačí len nainštalovať pár komponentov a môžete vyraziť na prvú jazdu.

 

 

Ako zostaviť bicykel z krabice?

Ak ste zvolili bežný spôsob dopravy a prevzali balík, delí vás od prvej jazdy na novom bicykli len pár jednoduchých montážnych krokov. 

Ku každému bicyklu vždy dostanete:

- záručný list

Najprv z krabice vybaľte všetok obsah a opatrne z neho odstráňte ochranný kartón a fóliu.

Teraz máte pred sebou svoj bicykel s demontovaným predným kolesom, riadidlami, pedálmi, sedlom a sedlovou rúrkou. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako bicykel skompletizovať.

                                                                       

 

1. Pripevnenie riadidiel do predstavca


   


Najprv odskrutkujte skrutky na predstavci (2 až 4 imbusové skrutky veľkosti 4-5 mm/torxové   šróby T25). Riadidlá nasaďte do predstavca a skrutky zatiaľ dotiahnite len ľahko, aby ste mohli s     riadidlami manipulovať. Teraz nastavte správny uhol riadidiel a dotiahnite všetky   skrutky. Dotiahnutie prevádzajte krížom , aby bolo rovnomerné. V prípade potreby nastavenia predstavca, povoľte skrutky na predstavci a narovnajte ho riadidlami. Ak sú riadidlá rovno skrutky dotiahnite. Dbajte na to, aby boli všetky skrutky dostatočne utiahnuté, tým zabránite uvoľneniu riadidiel. Nesmie však dôjsť k strhnutiu závitu. Karbónové riadidlá doťahujte momentovým kľúčom.

  Tip: Ak základný servis bicykla zvládate sami, odporúčame používať vhodné dielenské náradie pre domáce použitie. Na výjazdoch potom oceníte kompaktné cyklonáradie v praktickom multikľúči.

 

 2. Nasadenie predného kolesa

 Ak je bicykel vybavený kotúčovými brzdami, vytiahnite rozperu medzi brzdovými platničkami, do osi náboja kolesa vložte rýchloupinák a predné koleso nasaďte   do vidlice. Páčka rýchloupináka by vždy mala byť na ľavej strane. Pomocou matky na pravej strane a páčky rýchloupináka dotiahnite rýchloupínací mechanizmus.

 

                        

 Ak je bicykel vybavený pevnou osou, nasaďte najprv predné koleso do vidlice, potom prestrčte pevnú os vidlicou aj nábojom. Doťahujte, kým nie je koleso úplne dotiahnuté. Potom uzavrite páčkou k vidlici, alebo použite momentový kľúč, podľa typu kolesá.

                                                                              

 

 3. Nasadenie sedla a sedlovej rúrky

 Sedlovú rúrku so sedlom zasuňte do rámu. Dajte si pozor na maximálne možné vysunutie sedlovej rúrky , ktoré je vyznačené ryskou. Nikdy nenastavujte sedlovku nad túto rysku. Môže dôjsť k závažnému poškodeniu, na ktoré sa nevzťahuje záruka. Keď je sedlo v správnej výške, stiahnite sedlovku objímkou na ráme, buď pomocou rýchloupináku, alebo imbusovým kľúčom 4-6 mm.
Či už máte na vašom bicykli rychloupinák alebo objímku, je potrebné dodržať správny postup. V oboch prípadoch by mala byť sila upnutia podľa odporúčania výrobcu (obzvlášť pri karbónových rámoch)

 

 

                     

 

4. Inštalácia pedálov

Najprv skontrolujte, ktorý pedál je pravý a ktorý ľavý. Označenie zvyčajne nájdete nad závitom. Závit pedálov najskôr namažte vazelínou, to vám neskôr pomôže pri demontáži pedálov. Pozor - ľavý pedál má opačný závit. Keď budete držať závit pedálu a zároveň točiť kľukami dozadu, pedál sa krásne zaskrutkuje. Na záver ho stačí len dotiahnuť vidlicoým kľúčom č. 15.

Tip: K novému bicyklu odporúčame vybrať nášľapné pedále , ktoré sú pevne spojené s topánkou pomocou zarážky namontovanej na topánke. Vďaka tomu je jazda oveľa príjemnejšia a šliapanie efektívnejšie.

 

               

 

Hotovo

Teraz môžete vyraziť na prvú jazdu.

Ak si s čímkoľvek nebudete vedieť poradiť, zavolajte nám na infolinku +421 944 121 033 a my vám radi poradíme.